razraz

3 błędy, które pewnie popełniasz, prowadząc firmę

W dzisiejszych czasach niełatwo jest się wybić spośród innych firm. Samo prowadzenie własnego biznesu jest już na tyle trudne, że niektórzy dość szybko znikają. A wszystko przez to, że popełniają różne błędy, które ostatecznie prowadzą ich do klęski.

Często przedsiębiorcy zastanawiają się nad istotą dobrze prowadzonej firmy. Na myśl przychodzą im różne scenariusze, które w ogólnym rozrachunku wcale nie muszą okazać się po zrealizowaniu sukcesami. Popełniamy wówczas błędy, albo nie robimy czegoś, co powinniśmy byli zrobić, co z kolei za błąd również można uznać.

Jak chronić się przed podobnymi wypadkami? Na co zwracać szczególną uwagę w momencie, gdy prowadzimy biznes lub dopiero chcemy się „otwierać”? Jakich błędów nie powielać?

Oto 3 rzeczy, które potrafią zrujnować każdą firmę:

mała firma

Brak reklamy – brak klientów

Dzisiaj trudno jest dotrzeć do dużej ilości klientów bez odpowiednio stargetowanej reklamy, która przedstawi nas w lepszym świetle niż nasza konkurencję. Dlatego właśnie powinno się przeznaczać zawsze jakieś pieniądze na marketing – czy to tradycyjny czy internetowy. Dzięki temu, że będziemy zauważani i zaciekawimy sobą ludzi – możemy liczyć na to, że wielu z nich przyjdzie do nas i wybierze właśnie nasz produkt czy nasze usługi. Niestety, wielu przedsiębiorców budzi się zbyt późno, a więc wtedy, gdy stałą klientelę „podebrali” im już inni.

Brak outsourcingu – brak czasu i zapracowanie

Jeśli prowadzisz małą firmę, pewnie Twoim głównym problemem jest takie rozdzielenie zadań, by każdy robił to, w czym jest doskonały. Ostatecznie, chcąc zrobić wszystko jak najlepiej lub po prostu z oszczędności, robisz to sam. Przez to nie domykasz wszystkich projektów na czas, gubisz się we własnych obowiązkach, a firma notuje spadki. To duży błąd! Czasem lepiej jest się „odgruzować” i spokojnie, aczkolwiek dobrze i dokładnie, wykonywać swoją pracę.

outsourcing w firmie

Brak wyróżnienia – i nie chodzi o reklamę

Chodzi natomiast o to, by nasza oferta – mimo że dotyczy tej samej dziedziny rynku – była inna niż naszych konkurentów. Dzięki takiemu podejściu możemy liczyć na to, że klienci wybiorą nas pierwszy raz z czystej ciekawości, a później – jeśli okażemy się dobrzy – zostaną na dłużej.