Imagine budynki biurowe

Łódź na celowniku międzynarodowych korporacji

08W 2018 roku szacuje się, że w Łodzi przybędzie ok. 45 000 mkw. powierzchni biurowych. Najlepiej rozwija się tu sektor usług dla biznesu, co ciągnie za sobą napływ inwestycji i zainteresowania ze strony zagranicznych przedsiębiorców.

W ostatnich latach Łódź stała się pożądanym kierunkiem dla zagranicznych firm, które planują założyć swoje siedziby w Europie Środkowo-Wschodniej. Dawniej to Warszawa była ośrodkiem biznesowym. Obecnie zainteresowanie zaczyna rozkładać się w kilku ośrodkach w kraju z Łodzią na czele.

Powodów dla tego zainteresowania akurat tym miastem jest wiele. Przede wszystkim jest to lokalizacja w samym centrum Polski. Innymi powodami są dostępność wykwalifikowanej kadry pracowniczej, pozytywne wskaźniki gospodarcze oraz nowoczesne biurowce. Inwestycje miasta w rewitalizację oraz infrastrukturę sprawiły, że wielu deweloperów zauważyło potencjał miasta jako dobrego miejsca na wybudowanie nowoczesnych biurowców. W dodatku rynek jest bardzo chłonny i wiele z inwestycji już na etapie budowy może pochwalić się ogromnym zainteresowaniem wynajmem powierzchni biurowych. Biurowce posiadają doskonałą lokalizację. Inwestycje takie jak Imagine Offices znajdują się praktycznie w centrum, dzięki czemu przyszli pracownicy będą mieli doskonały dojazd do pracy, a klienci przybywający do siedzib firmy będą mieli ułatwiony dojazd.

Łódź jest atrakcyjnym miejscem biznesu zarówno dla zagranicznych jak i lokalnych przedsiębiorców. Można zaobserwować również rozwój startupów i młodych firm, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. To dobry sygnał, zwłaszcza, że młodzi ludzie często opuszczali miasto na rzecz innych aglomeracji, gdzie możliwości rozwoju kariery były dużo pewniejsze.

Łódź to miasto z ogromnym potencjałem gospodarczym. W przyszłości może stać się jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych, dzięki czemu będzie w stanie konkurować z takimi miastami jak Warszawa czy Kraków. Na chwilę obecną miasto w pełni stara się wykorzystać szanse jakie się pojawiają, aby przyciągać coraz to nowsze inwestycje.

 


Artykuł powstał przy współpracy z: Imagine Offices